Čovjek protiv AI? Ma. To je Human + AI evolucija

Um-as-a service: prvi nacrt evolucije umjetne inteligencije na središtu čovjeka

Gospodine i gospođo, kako biste željeli svoju inteligenciju?

Ovo je pitanje koje će vam se postaviti u bliskoj budućnosti.

Mnogi su našu buduću budućnost okarakterizirali kao AI revoluciju. AI, rečeno nam je, svrgnuti će ljudski rod i zauzeti svijet, promijenivši sve nepovratno. Srećom, to jednostavno nije istina - ili, u najmanju ruku, samo pretjerivanje. Ne želimo da nas AI zamijeni i uživamo u životu umjesto nas. Ne želimo revoluciju koja uništava naše društvo. Kako bismo spriječili takvu budućnost, sve što trebamo učiniti je tretirati AI na isti način kao i s drugim ljudskim izumima, samo s više pažnje i zaštitnih mjera. Kad su automobili izumljeni, razvili smo prometne zakone za upravljanje njihovom uporabom. Budući da smo izumili vatreno oružje, morali smo i provoditi zakone o kontroli oružja. Jedino što AI čini drugačijim je to što je pametniji. Ali to ne bi trebalo biti razlog za brigu. To je još uvijek produžetak naše vlastite inteligencije. Ne takmičimo se s automobilima pokušavajući ih nadmašiti i ne bismo se trebali obeshrabriti kad izgubimo u stroju koja je sagrađena da bude pametnija.

Kako? Zapravo je na nama. AI je produžetak naše inteligencije, a ne zamjena. Ako stvorimo AI kao našu zamjenu, to će biti naša zamjena. Ako stvorimo AI kao naš nastavak, to je dio nas.

Um kao usluga (MaaS), prvi je AI nacrt „Human-First Human-Centric“ i ishod AI istraživačkog projekta koji nastoji maksimizirati produktivnost ljudi pomoću novih AI tehnologija. Mind-as-a-Service (MaaS) je praktičan jer svatko ga može započeti planirati, implementirati i usvojiti. Univerzalno je jer utječe na sve, bez obzira na vašu društvenu ulogu, bilo da ste poslovni lider, vladin dužnosnik, zaposlenik, freelancer, roditelj ili student. Mind-as-a-Service (MaaS) je budućnost usmjerena na sadašnjost čvrsto na umu. Koncepti možda zvuče malo ispred našeg vremena, ali mogu predvidjeti da će praktičnost stići prije nego što mislimo.

Um kao usluga (MaaS) je nacrt AI evolucije u središtu čovjeka, prvi čovjek, koji umjetnu inteligenciju smatra evolucijskim proširenjem ljudskih potencijala, ojačan neprekidnom integracijom Human-AI Mind.

Mind-as-a-Service (MaaS) je također okvir koji klasificira i pozicionira AI u našem društvu. Prošli smo kroz slične okvire kao što su novi izumi sazrijevali tijekom povijesti, baš kao što postavljamo životinje (domaći kućni ljubimci nasuprot domaćim životinjama), pištolje i čekiće (oružje naspram alata), i Tylenol 3 i Tylenol 1 (lijek na recept prema prekomjernom lijekovi bez recepta).

Čovjek '= AI + čovjek

Gledanje AI strojeva kao proširenja ljudskih kapaciteta znači da je Human '= Human + AI. Na mnogo su načina poput automobila koje vozimo, a koji su uistinu produžeci naših nogu dizajnirani da nas efikasnije vode iz točke A u točku B. Kao produžetak ljudskih bića, AI strojevi nemaju prava ili obveze samostalno, rade samo proizvođač ili odgovoran vlasnik. Prema tome, oni jako vole automobile, koji su jednako sigurni kao i mi i ne snose nikakvu odgovornost za njihovo korištenje. Ova se klasifikacija možda ne čini toliko hitnom u trenutnom, uskom stupnju AI. No, kako se krećemo od umjetne inteligencije koja se ne osjeća, usredotočene na pojedinačne uske zadatke, do umjetnih inteligencija koje mogu donijeti veće kritičke odluke, ova će klasifikacija postati vrlo važna.

Da bismo kontrolirali AI koji je potencijalno pametniji od nas, dolazimo do dijela MaaS-a koji se odnosi na "bešavnu integraciju čovjeka-AI u inteligenciji, osobnosti i emocijama". U osnovi, minimizirajući interakcije i trenje s našim AI proširenjima, mogu se povezati i integrirati s AI na različitim razinama. AI će postati dio nas, a naše spoznaje i intelektualne sposobnosti proširit ćemo AI.

S moralne strane, MaaS ne sugerira da će naše proširenje AI naslijediti svu našu etiku i vrijednosti. Umjesto toga, etička ograničenja provodit će se kroz propise, bilo od strane industrije, bilo od vlade.

To možda u početku zvuči čudno, ali u osnovi je praksa koju primjenjujemo u svemu, od komunalnih usluga do oružja i kemijskih tvari. AI ima impresivne mogućnosti, ali oni su i dalje objekti i oni će biti klasificirani kao takvi u našim etičkim razmatranjima.

Jedina razlika između AI stroja i čekića, automobila, pištolja ili droge je ta što je stroj pametniji i može donositi odluke samostalno. U okviru MaaS-a regulacija će se provoditi naobražavanjem AI.

Um kao usluga (MaaS) je evolucija čovjeka-prvog čovjeka-AI

Mnogi su našu buduću budućnost okarakterizirali kao AI revoluciju. AI, rečeno nam je, svrgnuti će ljudski rod i zauzeti svijet, promijenivši sve nepovratno. Srećom, to jednostavno nije istina - ili, u najmanju ruku, samo pretjerivanje. Ne želimo da nas AI zamijeni i uživamo u životu umjesto nas. Ne želimo revoluciju koja uništava naše društvo. Kako bismo spriječili takvu budućnost, sve što trebamo učiniti je tretirati AI na isti način kao i s drugim ljudskim izumima, samo s više pažnje i zaštitnih mjera. Kad su automobili izumljeni, razvili smo prometne zakone za upravljanje njihovom uporabom. Budući da smo izumili vatreno oružje, morali smo i provoditi zakone o kontroli oružja. Jedino što AI čini drugačijim je to što je pametniji. Ali to ne bi trebalo biti razlog za brigu. To je još uvijek produžetak naše vlastite inteligencije. Ne takmičimo se s automobilima pokušavajući ih nadmašiti i ne bismo se trebali obeshrabriti kad izgubimo u stroju koja je sagrađena da bude pametnija.

Ono što predviđam nije AI revolucija, već AI evolucija. S MaaS-om, ljudi se mogu brzo razvijati, preskačući milijune godina da bi stekli nove vještine, oblike inteligencije i naprednu produktivnost koristeći tehnologije. AI je do našeg mozga kao i automobila do naših nogu. Automobili nas vode od točke A do točke B s izuzetnom učinkovitošću, bez da moramo čekati evoluciju da bi nam poklonili 10 pari nogu. Isto tako, AI omogućuje mozgu da proširi svoje kapacitete i stekne, apsorbira i interpretira informacije kada želimo i na način koji nam je draže.

Evolucija čovjeka-AI temeljni je koncept Um-as-a-Service.

Um kao služba poprima stranu - ljudska strana

MaaS model smatra AI dodatnim alatom za naše mogućnosti, a ne onim što tek kupujemo i posjedujemo. MaaS-Intelligent-Agenti (ukratko M.I.A./MIA, obavještajno umjetni agent koji bi mogao biti kombinacija softvera i hardvera) postat će dio nas, poput treće ruke ili drugog mozga. Međutim, umjesto da učimo, doživljavamo ili razmišljamo kako koristiti ovaj novi alat, alat će se prilagoditi nama. Mislit će za nas. Čuli ste to pravo: razmišljajte za nas! Ne za sebe!

U trenutnoj tehnologiji i analizi podataka, tvrtke koje razvijaju i održavaju inteligentne usluge posjeduju podatke proizvedene ili snimljene putem njih. Na primjer, Amazon posjeduje sve podatke o vašoj kupnji i pregledavanju i oni koriste te podatke kako bi vam preporučili proizvode.

Nazovite ovo modelom izvana. To uključuje vanjsku umjetnu inteligenciju koja nas gura odluke i „preporuke“. U tim se slučajevima preporuka koju dobivate ograničava na ekosustave tvrtke s kojom surađujete; ne dijele na platformi i razgovaraju jedni s drugima. AI koji vam "služi" imate skrivene programe. Ti korporativni strojevi su pametni i ne otkrivaju svoj dnevni red, ali očito je da ako "oni" moraju odabrati stranu, neće biti naša.

MaaS predlaže drugačiju filozofiju, onu koja naša najvrijednija sredstva za dobivanje strojeva - naše podatke, našu kontrolu - vraćaju u naše ruke. Um kao usluga usluga centralizira sposobnosti AI-a i daje nam potpunu kontrolu nad našim podacima i odluku da ih koristimo ili djelujemo na njih. Radi se o modelu iznutra.

Nekoliko je očiglednih prednosti ovog pristupa:

  • Naše odluke nisu pristrane u korist vanjskih stranaka
  • Potpuna kontrola mogućnosti donošenja odluka
  • Potpuna kontrola privatnosti podataka

Umjesto da pokuša utjecati ili manipulirati našim odlučivanjem, AI vođeni MaaS-om pomažu nam u našem autonomnom odlučivanju štedeći nas od vremena potrebnog za razmišljanje i donošenje odluke o svakoj maloj pojedinosti.

Um kao usluga: vaš um na usluzi

MUP će biti poput kloniranog uma koji mi pomaže donositi svakodnevne odluke. Kako napreduje tehnologija i život nam se komplicira, ne želimo trošiti mnogo svoje energije i snage mozga na stvari koje nam nisu produktivne. Na primjer, kada se probuditi i otići od kuće ako želimo dobiti najviše spavanja, a pritom još uvijek izlazimo na naš sastanak u 7:45 s punim želucem. Vaš MUP će moći shvatiti te detalje za vas u stvarnom vremenu i preispitati plan ako se situacija na bilo koji način promijeni. Umjesto da pokušate odlučiti kada ćete postaviti budilicu, ona će vas osloboditi brige o tome što ćete reći na sastanku. Vaš MUP će znati vašu povijest, karakter i kako se osjećate u ovom trenutku. Zbog toga neće donijeti odluku o vama, ali će donijeti iste odluke kao i vi, odluke koje odražavaju vašu osobnost.

Um kao usluga: misli drugih ljudi su vam na usluzi

MaaS-ov AI će znati vašu osobnost, ali također će vam omogućiti da svoje odlučivanje prepustite nekom drugom. Recimo da idolitirate Brada Pitta i želite imati njegov stil. Uz njegovo dopuštenje, vi (zajedno s ostalim njegovim obožavateljima) mogli biste upotrijebiti svoj Brad Pitt MUP za donošenje istih odluka kao i on. Na primjer, mogli biste ući u trgovinu odjećom i točno znati koje odijele bi Brad Pitt odabrao ili odobrio da je tamo. Kako model sazrijeva, čak možete stvoriti neku vrstu panela drugih umova koji bi vodili vašu odluku. Zamislite da možete dobiti savjete u stvarnom vremenu od istraživačkog centra ljudi kojima se divite!

Um kao usluga: vaš um pruža uslugu drugima

MaaS koji vas prati 24/7 postupno će bolje razumjeti kako donosite odluke. Kako postaje sofisticiraniji, svoj Mind-as-a-Service (MaaS) agent ćete moći klonirati i dodijeliti svom poslodavcu, koji će tada moći utjecati na vaše odluke i komunicirati s kupcima putem MUP-a. Možda se pitate zašto bi poslodavac prošao kroz probleme umjesto da jednostavno dobije generički AI stroj za obavljanje zadataka. Ovdje je ključno to što je svaki Mind-as-a-Service (MaaS) jedinstven i ima različit karakter, kao i mi. Naš MaaS bit će dragocjen poslodavcima jer svi žele komunicirati s različitim ljudskim bićima. Naši klonovi MIA imat će izrazitu osobnost koja će dodati osobni dodir u interakciji s kupcima. Na primjer, ljubazni MUP može se zaposliti kao agent za zastupanje u Disneyu da služi. Povijest nam pokazuje da naša očekivanja samo napreduju s razvojem tehnologije i to neće biti drugačije. Tražit ćemo pravi AI - AI koji predstavljaju stvarne ljude, a ne izmišljene likove ili precizno prilagođene algoritme.

Povećani AI početak je uma kao usluge

Kao i svaka tehnologija, i ovo će potrajati neko vrijeme. Tehnologiju i infrastrukturu moramo razviti, a što je još važnije, potrebna nam je kultura koja će podržati arhitekturu Mind-as-a-Service (MaaS). Potrebno je vrijeme i za MUP kako bi se upoznali s našim individualnim mislima, osobnostima i preferencijama. Tehnologija se sve više upoznaje s umjetnom inteligencijom, strojnim učenjem i analizom podataka. Ali još smo daleko od toga da gradimo strojeve koji od nas mogu naučiti na vrlo smislen način, a kamoli da donose odluke umjesto nas. Tijekom evolucije Mind-as-a-Service (MaaS), vidjet ćemo kako prolazi kroz faze složenosti i imat ćemo priliku prilagoditi se kako se razvija. U 5. dijelu moje nove knjige Ukrotiti umjetnu inteligenciju: Um-as-a-service, detaljno ćemo razgovarati o različitim razinama AI mogućnosti "usluga kao usluga" (MaaS).

Imam detaljniju raspravu o AI u svojoj novoj knjizi Ukrotiti umjetnu inteligenciju: Um-as-a-Service. Naučit ćete ne samo o današnjem napredovanju AI, nego i novim idejama o tome kako riješiti sukob između Human i AI. U knjizi će se raspravljati mnogo više od današnjeg AI-ja današnjice, nego o nadahnjujućem konceptu AI Evolution-e koji će nam promijeniti način življenja u skladu s umjetnom inteligencijom. Moja nova knjiga predstavlja uslugu Um-as-a-Service, što je prvi okvir ljudske AI evolucije koji nas priprema u neizbježni sukob čovjeka i AI.

Na svojoj web stranici Mind Data AI objavljujem svoj post, u kojem imam članke o AI, Strojnom učenju, Robotici i raspravama o raznim AI temama.

Hvala na čitanju. Možete me kontaktirati putem moje stranice za kontakt.